Wywiad z nauczycielem-bibliotekarzem


Uczniowie klasy 1c, w celu utrwalenia bloku tematycznego związanego z czytelnictwem, pracą bibliotekarza oraz wprowadzoną nową formą dialogu jaką jest „wywiad”, wybrali się do naszej szkolnej biblioteki. Mieli za zadanie przeprowadzić wywiad z nauczycielką biblioteki, tak by dowiedzieć się ciekawych informacji o pracy w powyższym miejscu. Pytania dzieci musiały być formułowane poprawnie, zgodnie z zasadami prowadzenia dialogów.

Wychowankowie dowiedzieli się od pani bibliotekarki, jaka jest najstarsza książka znajdująca się w szkolnej bibliotece, ile woluminów liczy szkolny księgozbiór, jak również poznali ciekawe informacje o pracy bibliotekarza w ciągu roku szkolnego.

Uczniowie przekonali się, że praca nauczyciela bibliotekarza wcale nie należy do najłatwiejszych!

Na koniec klasa wykonała wspólne pamiątkowe zdjęcie z panią udzielającą wywiadu.

To była bardzo ciekawa lekcja!

 

Powrót na początek strony