Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej "Kartki z historii Polski"

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Historycznej
"Kartki z historii Polski"

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku, a współorganizatorem Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. Konkurs polegał na przygotowaniu prezentacji multimedialnej dotyczącej stanu wojennego w PRL (1981-1983), z uwzględnieniem historii lokalnej tego okresu.
Nadesłano 24 prezentacje z 10 szkół województwa podlaskiego. Członkowie Komisji Konkursowej, w składzie: Dariusz Bielawski (przewodniczący), Waldemar Tyszuk (z-ca przewodniczącego) - IPN, Anna Tyszka (sekretarz), oceniali nadesłane prace w siedmiu kategoriach (I. Zgodność treści z tematyką; II. Pomysłowość; III. Uwzględnienie historii lokalnej; IV. Nowatorskie spojrzenie na historię; V. Walory artystyczne; VI. Poprawność merytoryczna i techniczna; VII. Dobór treści). Poziom prac konkursowych był zróżnicowany. Komisja Konkursowa postanowiła nagrodzić następujących autorów prac:
I. miejsce – Amelia Banialis (SP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wiżajnach) i Zofia Jasińska (SP w Miastkowie);
II. miejsce – Anna Malecka (SP im. Stefana Czarnieckiego w Tykocinie);
III. miejsce – Patrycja Szarkowska (SP Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku).
Wyróżnienia:
Carlo Kowalczyk – Shima (SP Nr 8 im. Świętego Kazimierza Królewicza w Białymstoku)
Amelia Oleksza (SP Nr 14 im. Kazimierza Pułaskiego w Białymstoku)
Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów laureatom i uczestnikom konkursu odbędzie się 02.06.2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku.