Wycieczka do Torunia

11 i 12 kwietnia klasy 7-8 udały się na dwudniową wycieczkę do Torunia.

Wyjazd został zorganizowany dzięki realizacji w naszej szkole projektu „SP26 kluczem do sukcesu”.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych w Centrum Chemii w Małej Skali. Podczas warsztatów wszyscy samodzielnie wykonywali doświadczenia i  eksperymenty. Pozwoliło to młodzieży zgłębić tajniki chemii. Zajęcia te ukazały możliwość zastosowania teorii chemicznych w praktyce. Warsztaty spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród uczniów.

Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce Miasta, podczas którego pani przewodnik przytaczała ciekawe legendy i opowieści dotyczące spotkanych zabytków.

Zobaczyliśmy: dom, w którym urodził się słynny astronom Mikołaj Kopernik, Starówkę, mury miejskie z basztami i Krzywą Wieżą, ratusz i średniowieczne kamieniczki.
Z Torunia przywieźliśmy oczywiście mnóstwo pysznych pierników, dużo zdjęć i pięknych wspomnień.