Tydzień z ekologią w klasie 1c


W związku z Dniem Ziemi obchodzonym 22 kwietnia, uczniowie klasy 1c w ciągu tygodnia poprzedzającego to święto, uczestniczyli w różnych zajęciach poświęconych naszej planecie. Oglądali filmy przedstawiające piękne miejsca na ziemi oraz te niszczone i zanieczyszczone przez człowieka. Rozmawiali o tym, jak długo rozkładają się różne śmieci. Jednak, żeby nie bazować tylko na domysłach i wiedzy książkowej postanowili wykonać doświadczenia i przekonać się na własne oczy. W słoikach uczniowie zasypali w ziemi skórkę jabłka, skrawki papieru oraz kawałki folii i wszystko polali obficie wodą. Wyniki doświadczenia będą znane za miesiąc, ale uczniowie mają już przypuszczenia dotyczące tego, które odpadki rozłożą się najszybciej, a które wcale...

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że chcieliby żyć w pięknym i czystym świecie, dlatego należy o niego dbać. Korzystając ze słonecznej, wiosennej pogody pierwszoklasiści posprzątali śmieci wokół naszej szkoły, pamiętając oczywiście o zasadach segregacji. W ten sposób aktywnie włączyli się do akcji „Nasz Czysty Białystok”.

 

Podziwiając niezwykły świat przyrody uczniowie, korzystając z transmisji online podglądają życie bocianów z Gniazda Bocianiego pod Sokółką. Zainspirowani bocianią rodziną wykonali wspaniałe prace plastyczne, z których powstała wystawa w naszej sali.

 

Nasza planeta wzywa nas,

Na Ziemi misję zacząć czas.

Wołamy głośno S.O.S.

Pomoc potrzebna Ziemi jest.

 

Trzeba nam zieleni,

Czystej atmosfery,

Segregacji śmieci,

Pomogą w tym dzieci.

Powrót na początek strony