Turniej Warcabowy kl. I-III

Warcaby, obok szachów,  są jedną z najpopularniejszych gier planszowych wśród dzieci. To gra edukacyjna, która pozwala  doskonalić umiejętności logicznego myślenia

i planowania, uczy koncentracji oraz cierpliwości, jak również pozwala kształtować umiejętności zdrowej rywalizacji i stosowania zasad „fair play”.

W ostatni dzień marca, uczniowie klas 1-3 mieli okazję  sprawdzić powyższe umiejętności  w  Szkolnym Turnieju Warcabowym rozgrywanym na sali tenisowej. Emocji było co niemiara, każdy gracz chciał przejść do kolejnej rundy i zostać zwycięzcą.

Najlepszy w tej rywalizacji okazał się być Jerzy z kl. I c.  Drugie miejsce zdobyła Michalina z kl. II c, a trzecim wyróżnionym został Jaś - uczeń kl. II a. Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i cieszymy się, że taka forma spędzania czasu wolnego ma wielu zwolenników.