Siła słów, czyli historia pewnej plotki

Chyba każdemu z nas zdarzyło się chociaż raz poplotkować o innych. Z pozoru taka zwyczajna, ludzka przypadłość, wydaje się być nieszkodliwa. Ale czy tak jest na pewno?

Takie rozważania prowadzili uczniowie klasy 2c, którzy wzięli udział w zajęciach biblioterapeutycznych w bibliotece osiedlowej. Punktem wyjścia stała się opowieść Madonny „Jabłka Pana Peabody'ego”, pokazująca jak plotka może wyrządzić krzywdę drugiemu człowiekowi.  Wspólnie staraliśmy się odkryć mechanizm powstawania plotki oraz przyczynę tego, że ludzie mówią nieprawdę o innych. Pomogły nam w tym przeprowadzone doświadczenia i zabawy. Na własnej skórze przekonaliśmy się jak zmienia się informacja przekazywana z ust do ust i jak błyskawicznie rozchodzi się plotka. Teraz wiemy, że słowa mają wielką moc i że używając ich niewłaściwie, łatwo możemy kogoś zranić.

Spotkanie z bajką terapeutyczną okazało się bardzo pouczające.