„Różnorodność przestrzenią dialogu”

Jak co roku w naszej szkole, 9 czerwca 2022 roku, w ramach obchodów Dnia Uchodźcy miała miejsce XI edycja ogólnopolskiego konkursu pod hasłem: Otwartość na Innego – źródło wzbogacających doświadczeń”. Uczniowie różnych narodowości nadesłali 120 prac w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i fotograficznej. Oprócz ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród uczestnikom, przybyli goście mogli zapoznać się z prezentacją: „Siła społeczności tkwi w różnorodności” oraz wybranymi rezultatami badań zrealizowanych wśród uczniów z  doświadczeniem migracji „Polska szkoła w metaforze” przygotowanymi przez Fundację Otwartej Edukacji, Katedrę Edukacji Międzykulturowej i Elementarnej Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Imprezę uświetnił również pokaz tańców kaukaskich w wykonaniu zespołu Lowzar, a także pokaz sportowy przygotowany przez Klub Sportowy Wschód.

Nagrodzonym gratulujemy, a wszystkim uczestnikom mówimy: ,,Do zobaczenia za rok, podczas XII edycji konkursu Różnorodność przestrzenią dialogu”.