Rekolekcje wielkopostne

W dniach 26-28 marca br. uczniowie naszej szkoły oraz sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 42 przeżywali rekolekcje wielkopostne. W tym roku nauki rekolekcyjne prowadzili Misjonarze Krwi Chrystusa z Ożarowa. Ojciec Józef i brat Jan w czasie Mszy świętych i podczas Drogi Krzyżowej słowem i obrazem zachęcali młodszych i starszych uczniów do odnowienia relacji z Chrystusem, do pogłębienia przyjaźni z Nim. Wskazywali na krzyż jako znak miłości Boga do człowieka. Był to czas refleksji nad postawami, jakie przyjmujemy wobec Boga, siebie i drugiego człowieka. W przeżywaniu rekolekcji pomagała nam schola parafialna, która cieszyła się zainteresowaniem wielu młodszych uczniów.

Dziękujemy rekolekcjonistom, księżom, opiekunom scholi, a także dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom, którzy pomogli młodym w przeżyciu tego szczególnego czasu łaski przygotowującego do świętowania Wielkiej Nocy.