"Przerwa na czytanie"


28 października 2022 r. Szkoła Podstawowa Nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku po raz drugi wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tego dnia w naszej szkole uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły na dwóch wyznaczonych przerwach międzylekcyjnych oddali się przyjemnemu zajęciu, czyli czytaniu książek.

Czytaliśmy z zapałem, w skupieniu, z uśmiechem, czasami w roztargnieniu. Były to ulubione lektury przyniesione z domu, wypożyczone na tę okazję z biblioteki lub wzięte  spontanicznie ze szkolnego Kącika Czytelnika.

Ujęte na fotografii twarze skupione na czytaniu książek będą nam towarzyszyć przez cały kolejny rok. Szczególną uwagę przykuwają uczniowie klasy 8b, którzy w nietuzinkowy sposób zaznaczyli swoją solidarność klasową. Wykorzystując elementy performance, stworzyli jednolity krąg pochłoniętych w lekturze osób.

Wspólne czytanie na przerwie wytworzyło między nami pozytywną więź, dało poczucie, że nie tylko my czytamy, ale czytają wszyscy wokół.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, Samorządowi Szkolnemu, wychowawcom, nauczycielom za włączenie się w akcję. To dzięki Wam nasza szkoła przyczyniła się do pobicia rekordu w czytaniu na przerwie.

Powrót na początek strony