Podsumowanie konkursu matematycznego dla uczniów klas piątych „Matma jest łatwa”28 maja 2022 r.

W dniu 28 maja 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny „Matma jest łatwa” skierowany do uczniów klas piątych.

Celem konkursu było popularyzowanie matematyki wśród młodzieży, rozwijanie zainteresowań matematycznych, ale przede wszystkim pokazanie, że matematyka jest łatwa i użyteczna.

Do rywalizacji przystąpiło łącznie 13 osób. Uczniowie rozwiązali 14 zadań w formie testu, które wymagały oprócz wiadomości matematycznych także umiejętności logicznego myślenia. Pozostała część konkursu dotyczyła wykonania praktycznych zadań, z którymi można na co dzień zetknąć się np. u lekarza, na poczcie czy w sklepie.

Zwycięzcami zostali: Mateusz Sidorowicz kl. 5b, Mikołaj Kołosowski kl. 5b, Emilian Ławniczuk kl. 5b i Rafał Topolewicz kl. 5b.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy, a zwycięzcy również drobne nagrody w postaci gier matematycznych.