Podlaskie Dni Matematyki 2020


W ciągu dnia – wirtualne lekcje o równaniu Pitagorasa, fraktalach i rozwijaniu kreatywności, wieczorami – łamigłówki i internetowe gry planszowe dla całych rodzin

Podlaskie Dni Matematyki 2020

W ciągu dnia – wirtualne lekcje o równaniu Pitagorasa, fraktalach i rozwijaniu kreatywności, wieczorami – łamigłówki i internetowe gry planszowe dla całych rodzin. 20 listopada ruszają Podlaskie Dni Matematyki, organizowane przez Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Politechnikę Białostocką oraz Uniwersytet w Białymstoku.

Podlaskie Dni Matematyki to cykl wydarzeń, których celem jest popularyzacja matematyki. Po raz pierwszy wykłady, ćwiczenia i warsztaty odbędą się w formule online. W tym roku wydarzenie obejmie ponad 40 godzin zajęć i będzie trwało od piątku, 20 listopada do wtorku, 24 listopada.

Zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół podstawowych i średnich, ale także ich nauczycieli i rodziców oraz studentów Zajęcia będą prowadzone w większości w języku polskim, ale w programie znajdą się również bardzo atrakcyjne prezentacje wykładowców zagranicznych.

Program Podlaskich Dni Matematyki 2020 jest podzielony na kategorie: szkoła podstawowa, szkoła średnia, studenci i pasjonaci.

Najmłodsi mogą w ramach lekcji matematyki dołączyć m.in. do wirtualnych warsztatów rysowania grafów dr Joanny Karbowskiej-Chilińskiej.

Wieczory zaplanowane są z myślą o rodzinach, by rodzeństwo i rodzice z dziećmi mogli spędzić ten czas z matematyką na wesoło .

Wieczorami dr Rajmund Stasiewicz zaprasza na łamigłówki oraz warsztaty „gier bez prądu”. Studenci Koła Naukowego Gier Logicznych z Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej przygotowali zaś wprowadzenie do gier zespołowych online.

Udział w Podlaskich Dniach Matematyki 2020 online jest bezpłatny. Wykłady i warsztaty będą dostępne na platformach MS Teams, ZOOM, YouTube oraz Discord. Szczegółowy program oraz linki dostępne są na stronie: http://pdm.wi.pb.edu.pl/. Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Miasta Białegostoku.

 

Serdecznie polecamy 

nauczyciele matematyki

Powrót na początek strony