Pierwszy dzień wiosny w szkolnej świetlicy

21 marca wychowankowie świetlicy z radością świętowali nadejście kalendarzowej wiosny, uczestnicząc w różnych zajęciach pokazujących zalety tej wyjątkowej pory roku.
Dzień w świetlicy uczniowie rozpoczęli od wykonania tradycyjnej kukły - Marzanny, wykorzystując do pracy: patyki, bibułki, sznurki oraz włóczki, a następnie wspólnie pożegnali zimę słowami znanego wiersza „MarzannoMarzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy”.

Kiedy udało nam się na dobre pożegnać zimę, przystąpiliśmy wspólnie do tworzenia dużego wizerunku Pani Wiosny oraz mniejszych portretów Wiosennej Pani. Na chętnych czekały też wiosenne kolorowanki i zagadki. Na koniec zajęć, dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do założenia świetlicowego ogródka. Z plastikowych kubeczków oraz skorupek jaj, wykonały doniczki, które ozdobiły kolorowymi naklejkami i wycinankami. Następnie wsypały do środka doniczek ziemię i posiały rzeżuchę oraz owies wielkanocny. Wiosenne roślinki ozdobiły nasz parapet, tworząc świetlicowy kącik przyrodniczy.

To był wyjątkowo zielony i wiosennie pachnący dzień!