"Odkrycia i wynalazki w kl. 2 a"

W minionym tygodniu uczniowie z kl. 2 a omawiali zagadnienia związane z odkryciami i wynalazkami.
Podsumowaniem tego projektu było stworzenie - podczas zajęć technicznych - doniczek z plastikowego kubka. Uczniowie ozdobili swoje kubeczki wykorzystując różne materiały, a następnie wsypali do nich ziemię i zasiali rzeżuchę oraz owies wielkanocny. Wspólnie przekonaliśmy się, że nawet zwykły plastikowy kubeczek może mieć wiele zastosowań. Codziennie dzieci bacznie obserwują teraz, co dzieje się z ich roślinkami.
Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy z kolei własne „wehikuły czasu”. Do naszych prac wykorzystaliśmy: kartoniki, wycinanki, kolorowe papiery, bibuły i folie aluminiowe. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością. Każdy mógł zaprezentować swoją pracę przed klasą i opowiedzieć, w jakie miejsce chciałby się przenieść swoim wehikułem. To były bardzo kreatywne zajęcia!