Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

20 listopada to ważna data w kalendarzu dla wszystkich dzieci, gdyż tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Został on ustanowiony na pamiątkę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka, która miała miejsce 20 listopada 1989 roku.

Z tej okazji - 21 listopada 2022r. - Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku zorganizowało event pod nazwą „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”, na który – wraz z uczniami polskimi - zaproszono także dzieci i młodzież z Ukrainy, uczące się w białostockich przedszkolach i szkołach. Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku – Pan Przemysław Tuchliński. Na małych i większych gości czekało mnóstwo atrakcji, m.in. zabawy sportowo – ruchowe, kącik skręcania balonów, czy kącik klocków konstrukcyjnych. Podczas wydarzenia można było skorzystać także z porad prawnika i psychologa.