Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach 1-3

Jak co roku Międzynarodowy Dzień Kropki w klasach I-III nie przeszedł bez echa. Tego dnia wychowawcy zorganizowali swoim uczniom mnóstwo ciekawych zajęć i zabaw, których przewodnim motywem była kropka.

Na lekcji wychowania fizycznego, dzieci wykonywały zadania korzystając z kostki do gry, na której jak wiadomo kropek nie brakuje. Ćwiczyły celność, rzucając woreczkami do dużej kropki. Pozostałe lekcje również dostarczyły mnóstwo wrażeń. Uczniowie oglądali animację pt.: "Kropka", opowiadającą historię nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vasthi.  Rozmawiali na temat swoich talentów, mocnych stron i oczywiście - mogli niektóre z nich zaprezentować. Wykonywali też zadania na kartach pracy, rysowali ciekawe obrazki z wykorzystaniem kropek. Przygotowali ramkę do zdjęć z tektury, a następnie tworzyli dekoracje i rekwizyty do sesji zdjęciowej. Niektórzy potrafią też już napisać swoje imię za pomocą kropek, a więc alfabetem Braille’a.

Tego dnia nie zabrakło ubrań w kropki oraz piegów na uśmiechniętych buziach.