Łuczniczy sukces naszej absolwentki

W dniach 1-6.05.2023 w słoweńskim Catez odbyły się zawody I Rundy Pucharu Europy Juniorów w łucznictwie olimpijskim. Wśród przedstawicieli Kadry Narodowej Polski znalazła się białostoczanka, absolwentka naszej szkoły - Julia Sadowska z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Świstrzały”.

Jako jedyna reprezentantka naszego województwa strzelała w kategorii łuków klasycznych na 70 metrów, zajmując 17 lokatę.

Za przygotowanie merytoryczne zawodniczki odpowiadali trenerzy: p. Halina Puchalska, p. Adam Kamiński oraz p. Andrzej Sadowski.

Udział w imprezie był pierwszym etapem przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się w lipcu w Limerick w Irlandii.

Wszystkich, którzy są zainteresowani rozpoczęciem przygody z łucznictwem - w imieniu Uczniowskiego Klubu Sportowego „Świstrzały” - zapraszamy na treningi, które odbywają się na torach łuczniczych na osiedlu Zawady przy ul. Skrzetuskiego 38 we wtorki i czwartki o godz. 17:00 oraz soboty o godz. 16:00.

Julii gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy dalszych sukcesów!