Kwiecień – niebieski miesiąc

Kwiecień jest to tak zwany niebieski miesiąc. Miesiąc wiedzy o autyzmie. Znakiem solidarności z osobami cierpiącymi na to zaburzenie stał się właśnie kolor niebieski. W ramach projektu Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą, została przeprowadzona kampania społeczna na temat autyzmu. Głównym przesłaniem tej kampanii jest podnoszenie świadomości społeczeństwa o problemach osób zmagających się z tym schorzeniem.
SP26 również dołączyła do akcji i z dumą wspiera tę inicjatywę! W naszej szkole utożsamiliśmy się z kolorem niebieskim oraz z osobami z autyzmem. Było ciekawie i niebiesko na lekcjach wychowawczych. Nasi uczniowie rozumieją, wspierają, akceptują.

Pamiętajmy, że mimo różnic każdy z nas w równym stopniu chce być lubiany, szanowany i akceptowany!