Kwiecień - miesiąc atrakcji w klasach 2

W kwietniu klasa 2a, 2 b i 2 c były z wizytą w kinie Helios, a także w Filharmonii i Operze Podlaskiej. Uczestniczyły również w wyjeździe do „Ziołowego Zakątka” w Korycinach.
W kinie uczniowie obejrzeli film pt. „To nie wypanda”. Podopieczni mogli dostrzec, jak ważne jest pielęgnowanie właściwych relacji z rodzicami, wypracowywanie wspólnego dialogu i ustalanie kompromisu. Poznali też, jak odpowiednio radzić sobie z negatywnymi emocjami, by osiągnąć życiowe sukcesy. To był pouczający film!
W Filharmonii i Operze Podlaskiej uczniowie klas drugich byli na próbie generalnej przed koncertem kameralnym (Nagnajewicz/ Bach/ Pachelbel) w wykonaniu Orkiestry oraz Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Opery i Filharmonii Podlaskiej. W przedstawienie wkomponowane były elementy wykładu prowadzonego przez panią dyrygent. Opowiadała ona publiczności historie związane z powstaniem prezentowanego dzieła, przedstawiała również postać kompozytora, treść koncertu oraz rolę poszczególnych instrumentów w utworach muzycznych. Uczniowie mogli zapoznać się z muzyką klasyczną, ale również poznać zasady właściwego zachowania i ubioru w filharmonii i operze.
W Ziołowym Zakątku w Korycinach z kolei wychowankowie mogli poznać funkcjonowanie gospodarstwa ekologicznego. Podopieczni zobaczyli wielką różnorodność roślin w Ogrodzie Botanicznym i Oranżerii (rośliny chronione, dziko rosnące gatunki jadalne, barwierskie, trujące oraz przyprawowe). Mieli prowadzone warsztaty ziołowe w Zielarni. Każdy podopieczny miał okazję samodzielnego tworzenia mieszanek zapachowych z udostępnionych ziół. W Podlaskim Gospodarstwie Naturalnym wychowankowie mogli zobaczyć, pogłaskać i nakarmić zwierzęta gospodarcze m.in.: kozy, owce, króliki. Poznali urządzenia służące do uprawy pól takie jak: brona, siewnik. Mieli również możliwość zjedzenia tradycyjnego podlaskiego obiadu przyprawianego regionalnymi roślinami.
To była niezapomniana wycieczka, pełna wielu atrakcji!