Kwesta żonkilowa

W sobotę 28 maja br. wolontariuszki ze Szkolnego Koła Caritas wzięły udział w wielkiej kweście publicznej zorganizowanej przez Fundację „Pomóż Im” w ramach kampanii „Pola Nadziei”. Uczennice zbierały w galerii handlowej przy ul. Hetmańskiej fundusze na potrzeby  nieuleczalnie chorych dzieci będących pod opieką fundacji. Jako podziękowanie darczyńcy otrzymywali naklejkę z żonkilem – symbolem nadziei w walce z chorobą. Na terenie naszej szkoły w kwietniu także zakwitły żonkile posadzone, by przypominać nam, że są dzieci, które potrzebują naszego wsparcia. Aby przyjść im z pomocą, wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim zorganizują 7 czerwca kiermasz ciast. Dochód ze sprzedaży smakołyków zostanie przekazany na Fundację „Pomóż Im”, a uczniowie, którzy wesprą akcję, otrzymają w podziękowaniu żonkile wykonane z papieru przez naszych wolontariuszy.