Klasy szóste z wizytą u Kopernika

W dniach 8-10 maja 2023 r. klasy szóste wybrały się na wycieczkę do Torunia, Biskupina, Kruszwicy i Wenecji. Była to nie lada gratka dla miłośników historii.

Swoją podróż dzieci rozpoczęły w „Muzeum Piernika”, w którym wykonały własne twarde, ale pachnące miodem i cynamonem wypieki. Kolejnego dnia zwiedziły Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji, a także stojący nieopodal zamek. Potem udały się do Biskupina, by podziwiać pierwszą osadę na ziemiach polskich. Kolejnym punktem wycieczki była Mysia Wieża w Kruszwicy, z której rozciągał się piękny widok na jezioro Gopło. Zwieńczeniem dnia było odwiedzenie pięknej kruszwickiej kolegiaty. Trzeciego dnia uczniowie podziwiali Toruń, błądząc jego uliczkami wraz z przewodnikiem. Byli więc w Domu Kopernika, Katedrze św. Janów i w Ratuszu. Dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat miasta oraz wysłuchali legend jego dotyczących.

Pogoda i humory w czasie wycieczki wyjątkowo dopisały, aż żal było wracać do Białegostoku.