Klasa 3b w Muzeum Wojska

Jesteśmy małymi patriotami!

Listopad to miesiąc, który Polaków skłania do refleksji nad naszą historią. Z tego powodu uczniowie klasy 3b postanowili wybrać się z wizytą do Muzeum Wojska na zajęcia „Jestem małym patriotą”. Na miejscu czekało na nich mnóstwo różnorodnych aktywności powiązanych tematycznie z naszą Ojczyzną . W pierwszej kolejności uczniowie odświeżyli swoją wiedzę na temat symboli narodowych. Następnie odczytując wskazówki z mapy odnajdywali elementy eksponatów znajdujących się w muzeum. By nieco odpocząć, wzięli udział w grze Memory, z którą świetnie sobie poradzili. Później pozostało im tylko zastosować zdobytą wiedzę w praktyce, odpowiadając na wylosowane pytania dotyczące Polski i jej symboli.  Dzięki właściwym odpowiedziom, uczniom udało się stworzyć flagę naszego kraju.

To była bardzo ciekawa i wartościowa wycieczka. Dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń.