Klasa 3b i miasta przyszłości

logo-Laboratoria_Przyszłości_poziom_kolor.jpg

Miasto przyszłości

Dobro naszej planety chyba wszystkim leży na sercu, zarówno starszym jak i młodszym. Dlatego uczniowie klasy 3b nie po raz pierwszy próbują znaleźć sposób na ponowne wykorzystanie niepotrzebnych materiałów. Tym razem stare pudełka, butelki i gazety przydały się do zbudowania w grupach miasta przyszłości. Zabawy przy tym było co niemiara, a że uczniowie są niezwykle pomysłowi, powstały bardzo ciekawe projekty.

Pociąg do przyszłości

Poznając różne zawody uczniowie klasy 3b zaznajamiali się z pracą ludzi na kolei. Wiadomo, że wiedzę najlepiej jest zdobywać poprzez praktykę i doświadczenie. Dlatego też zajęcia z wykorzystaniem pociągów INTELINO rozpoczęły od samodzielnego ułożenia torów. Później przyszedł czas na zaplanowanie trasy i zaprogramowanie pociągów, aby dotarły do wyznaczonego celu. Zabawa była znakomita.

Nauka przez zabawę, to najlepszy sposób na zdobywanie trwałej wiedzy.

Na zajęciach został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości” finansowanego przez MEiN.