KAMISHIBAI w wykonaniu koła teatralnego „ISKIERKI”


W I semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczestnicy Koła Teatralnego „Iskierki” poznawali tajniki TEATRU KAMISHIBAI.

W I semestrze roku szkolnego 2020/2021 uczestnicy Koła Teatralnego „Iskierki” poznawali tajniki TEATRU KAMISHIBAI.

CZYM JEST KAMISHIBAI?

KAMI to papier, SHIBAI to teatr – KMISHIBAI to papierowy teatr. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystując plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (butai), w której przedstawione są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.

Mali aktorzy Koła Teatralnego „Iskierki” wykazali się ogromną twórczością i pomysłowością począwszy od tworzenia kartonowych skrzynek, po teksty autorskich bajek, kończąc na przepięknych ilustracjach, prezentujących przygody swoich wymyślonych bohaterów.

Zapraszamy do obejrzenia naszych teatrzyków ilustracji.

 

Powrót na początek strony