"Jesteśmy powołani do wielkich rzeczy"

7 listopada br. gościliśmy w progach naszej szkoły wyjątkowego Gościa – Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Józefa Guzdka. Ksiądz Arcybiskup wizytował naszą parafię pw. Miłosierdzia Bożego, a także odwiedzał szkoły leżące na terenie parafii. Dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli oraz uczniów spotkali się z Księdzem Arcybiskupem na sali gimnastycznej, gdzie nasza młodzież w krótkiej części artystycznej opowiedziała o swoich pragnieniach i radościach, wyrażając je w takich piosenkach, jak: „Nie bój się, wypłyń na głębię”, „Góry do góry” oraz „Barka”. Następnie chętni uczniowie zadawali naszemu Gościowi pytania, dzięki którym mogliśmy lepiej poznać Pasterza naszej diecezji. Ksiądz Arcybiskup odniósł się także do myśli przewodniej spotkania, zachęcając młodych, by dążyli w swym życiu do wielkich rzeczy. Wysłuchaliśmy wspomnień, gdy nasz Gość sam był uczniem, a także katechetą oraz przyjęliśmy pasterskie błogosławieństwo.