"Fascynujący świat chemii”

W minionym tygodniu w ramach trwających Spotkań z Nauką 2022 na Wydziale Chemii odbyło się wiele pokazów laboratoryjnych pt. „Fascynujący świat chemii”, w których wzięli udział uczestnicy kółka chemicznego.

Podczas zajęć uczniowie mieli wyjątkową okazję samodzielnie wykonać ciekawe eksperymenty chemiczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia z kolorowymi kwiatami, sublimacją jodu oraz  niemieszającymi się cieczami. Uczniowie oświetlając wybrane przedmioty lampą UV mogli obserwować zjawiska niewidoczne w świetle widzialnym. Stworzyli także sztuczną krew oraz budowali modele prostych cząsteczek.

Wizyta w laboratorium chemicznym była połączona ze zwiedzaniem nowoczesnego kampusu .