Dzień Kobiet w świetlicy

Dzień Kobiet, przypadający 8 marca, wpisał się na stałe do naszego świetlicowego kalendarza. Z tej okazji przygotowaliśmy dla naszych podopiecznych aktywności, których celem było m.in.: ukazanie roli kobiet w świecie, uwrażliwienie na okazywanie szacunku płci pięknej oraz wzmocnienie relacji koleżeńskich między dziećmi.

Uczniowie, na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej oraz własnych obserwacji, opowiadali o sytuacji kobiet żyjących w dawnych czasach i obecnie. Następnie mogli sprawdzić swoją wiedzę w interaktywnym turnieju wiedzy o kobietach. Sądząc po wynikach quizu, tematyka damskich ubrań i kosmetyków jest chłopcom niemal całkowicie obca. Tylko nieliczni potrafili wskazać i nazwać takie rzeczy jak: maskara do rzęs czy zalotka. Nie ma się jednak czym przejmować, gdyż przed nimi jeszcze sporo czasu na nadrobienie wiedzy…

Za to już teraz uczniowie mogli wykazać się kreatywnością i zaangażowaniem przy wykonywaniu pięknych laurek oraz bukiecików z papieru dla bliskich im Pań: mam, babć, sióstr czy koleżanek.

Ten uroczysty dzień zakończyliśmy wspólną sesją fotograficzną w przygotowanej „Fotobudce Małych Księżniczek”, dzięki której każda dziewczynka mogła poczuć się przez chwilę jak prawdziwa księżniczka!

Wszystkim Kobietkom i Kobietom życzymy, aby atmosfera tego wyjątkowego dnia towarzyszyła im przez całe życie, a Panom i Chłopcom z naszej szkoły dziękujemy za pamięć oraz wspaniałe uhonorowanie kobiecego święta!