"Autostradą do nieba" - sukcesy naszych uczniów


„Autostradą do nieba”

Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć, jak szybko dostać się do nieba, warto zaprzyjaźnić się z błogosławionym Carlo Acutisem – niezwykłym włoskim nastolatkiem mającym polskie korzenie (jego babcia była Polką!).

Jego osobie poświęcona była VII edycja Diecezjalnego Konkursu o Świętych i Błogosławionych, w której wzięły udział nasze uczennice: Łucja Kobeszko z kl. 3c, Jagoda Murawska z kl. 2a oraz Zofia Wojtal z kl. 2b. Dziewczynki wykonały prace plastyczne obrazujące życie bł. Carla.

Podczas finału konkursu, który odbył się 14 marca br. w Szkole Podstawowej nr 1 w Białymstoku, Łucja Kobeszko otrzymała wyróżnienie, a wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami. Uczestniczyliśmy też w Eucharystii, o której młody błogosławiony powiedział, że jest jego autostradą do nieba.

Naszym uczennicom gratulujemy i zachęcamy wszystkich do naśladowania Carla, który mówił: „Być zjednoczonym z Jezusem – oto mój program życia”.

Powrót na początek strony