Medale „Diligentiae – za pilność”

2 września 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 26 im. Stanisława Staszica w Białymstoku prezydent Miasta Białegostoku Tadeusz Truskolaski wręczył medale „Diligentiae – za pilność” wyróżniającym się uczniom i nauczycielom ze szkół miasta Białegostoku. Wśród laureatów znalazł się absolwent naszej szkoły – Hubert Susoł. Wyróżniono także panią Sylwię Kondrat– nauczyciela informatyki.

Medale „Diligentiae – za pilność”

Medale Diligentiae ustanowione przez króla Stanisława Augusta w 1767 r. nadawane były pierwotnie wychowankom Korpusu Kadetów jako zaszczytne wyróżnienie za pilność w nauce. Od 2004 r. w Białymstoku honoruje się w ten sposób najpilniejszych uczniów i ich nauczycieli.