5b na przedstawieniu teatralnym

21 marca 2024r. uczniowie klas piątych pod opieką wychowawców udali się na przedstawienie teatralne pt. „Przygody Tomka Sawyera” przygotowane przez artystów Teatru Artenes z Wrocławia. Spektakl odbył się w auli Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Pomysłowa scenografia sprawiała, że czuliśmy się jak w prawdziwym teatrze.

Przedstawienie było oparte na motywach książki "Przygody Tomka Sawyera" Marka Twaina. Na scenie oglądaliśmy zabawne wydarzenia z życia nastoletniego chłopca i jego przyjaciół- Hucka Finna i Becky Thatcher.

Miłe wspomnienia ze spektaklu, w którym czas cudownie się zatrzymał, a  dzieciństwo nigdy nie mija, pozostaną w pamięci uczniów na długi czas. Mogli oni rozwijać swoją wrażliwość estetyczną, obserwować grę aktorów, kostiumy, rekwizyty, dekoracje. Przenieśli się w pełen przygód, dowcipów i psot świat Tomka i jego przyjaciół. Podążając za ich losami, uświadomili sobie, że wartości takie jak rodzina, przyjaźń, lojalność i miłość były, są i zawsze pozostaną najważniejsze.